کارگزینی و صدور احکام

کارگزینی و صدور احکام < گروه محصولات منابع انسانی
در سیستم کارگزینی این امکان وجود دارد که بتوان از ویرایش اطلاعات پرسنلی بعد از صدور احکام استخدامی جلوگیری کرد. برای عمال این تنظیم کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:
1-از پانل امکانات وارد منوی مدیریت کاربران شوید و بر روی زیر منوی مدیریت گروههای کاری کلیک کنید.
2-نام گروه کاری مورد نظر خود را از داخل لیست انتخاب کنید و بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید.
3-از داخل لیست فرم های زیر سیستم مربوط به کارگزینی "اطلاعات پرسنلی" را انتخاب کنید.
4-در فیلد تنظیمات مرتبط با این فرم تیک مربوط به  گزینه " عدم امکان ویرایش در صورتیکه مبنای صدور حکم قرار گرفته باشد" را فعال کنید
5-برای اعمال تغییرات بر روی دکمه "ذخیره تغییرات" کلیک نمایید.
با اعمال این تنظیم در صورتی که  اطلاعات پرسنلی مبنای صدور حکم قرار گرفته باشد امکان ویرایش آن برای کاربر وجود نخواهند داشت.
برای حذف احکام کارگزینی بصورت گروهی مراحل زیر را دنبال نمایید :
1- از پنل گزارشها وارد فرم "گزارش لیست احکام" شوید .
2- بازه تاریخی و فیلتر های گزارش را به گونه ای تنظیم نمایید تا لیست احکام مورد نظر نمایش داده شود .
3- بروی احکامی که قصد دارید آنها را حذف کنید از کلید Delete بروی کیبرد استفاده نمایید با اینکار آیکون حذف در کنار رکوردهای گزارش نمایش داده می شود .
4- پس از انجام مرحله قبل بروی احکام مورد نظر، در نهایت از کلید ترکیبی Ctrl+D استفاده نمایید.
با تایید نهایی احکام مورد نظر بصورت گروهی حذف خواهد شد .
نکته : برای انجام عملیات حذف گروهی از گزارش لیست احکام کارگزینی، کاربر مربوطه می بایست دسترسی لازم را داشته باشد. برای اینکار تنظیمی در فرم شماره 71 در مدیریت گروه های کاری به نام " حذف احکام صادره" تعبیه شده است 
برای ارسال انفرادی و گروهی خلاصه پرونده پرسنل به صندوق پستی کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:
1- از منوی پرسنل وارد فرم " اطلاعات پرسنلی" شوید.
2- پرسنل مورد نظر خود را از لیست بالا با استفاده از کلید + انتخاب کنید.
3- با کلیک راست بر روی قسمت خاکستری رنگ فرم و باز شدن CM گزینه " ارسال خلاصه پرونده به صندوق پستی " را انتخاب کنید. با این کار خلاصه پرونده پرسنلی به صندوق پستی پرسنل ارسال خواهد شد.
نکته: کاربر برای ارسال فرم به صندوق پستی می بایست دسترسی تهیه فرم چاپی از خلاصه پرونده پرسنل را داشته باشد.
برای انجام عملیات ویرایش گروهی در اطلاعات سازمانی مراحل زیر را دنبال کنید : 
از پانل مدیریت پرسنل، پرونده پرسنل را انتخاب و بر روی اطلاعات پرسنلی کلیک کنید.
1- پرسنل مورد نظر خود را با استفاده کلید + انتخاب نمایید (Ctrl+A انتخاب همه )
2- از Context Menu فرم ( کنار کلیدهای موجود در فرم کلیک راست کنید ) عنوان " انجام عملیات ویرایش گروهی اطالاعات سازمانی پرسنل " را انتخاب کنید.
3- در فرم باز شده نوع اطلاعاتی را که قصد دارید بصورت گروهی ویرایش کنید مارک نمایید و کلید تائید را بزنید. در هر بار عملیات ویرایش گروهی انتخاب یک نوع از اطلاعات مجاز است.
4- یکی از مقادیر متناظر با نوع اطلاعات انتخاب شده در مرحله قبل را از لیست باز شده با دوبار کلیک کردن انتخاب نمایید و سپس تاریخ اجرا را وارد کنید. 
5- تائید نهایی را انجام دهید. با اینکار رکورد جدیدی برای پرسنل انتخاب شده با تاریخ اجرای ثبت شده در مرحله قبل در اطلاعات پرسنلی ایجاد خواهد شد که اطلاعات مورد نظر در آن ویرایش شده است.
نکته: اطلاعاتی پرسنلی که می توان به صورت گروهی ویرایش کرد عبارتند از: استخدام، واحد سازمانی، محل خدمت،شروع قرارداد، خاتمه قرارداد و وضعیت .
 
برای تهیه گزارش وضعیت ارتقاء گروه استحقاقی پرسنل در سیستم لازم است تا به گزارش ارتقاء گروه مراجعه شود. این گزارش در تاریخ مورد نظر کاربر اقدام به محاسبه گروه استحقاقی پرسنل بر اساس جدول ارتقاء گروه خواهد کرد و گروه محاسبه شده را با گروه استحقاقی جاری در حکم پرسنل مقایسه کرده و میزان تغییرات را به اطلاع کاربر خواهد رساند. همچنین در این گزارش کاربر قادر خواهد بود تا تاریخ دقیق ارتقاء گروه بعدی را نیز مشاهده نماید. محاسبه صحیح گروه استحقاقی در این گزارش وابسته به جدول ارتقاء گروه خواهد بود. به عبارت دیگر سیستم بر اساس سنوات خدمت پرسنل و مقطع تحصیلی وی، گروه استحقاقی را از جدول "ارتقاء گروه" استحراج خواهد کرد. برای تهیه گزارش ارتقاء گروه مراحل زیر را دنبال کنید : 
1- از منوی احکام وارد فرم "محاسبه ارتقاء گروه" شوید.
2- تاریخ مورد نظر را برای تهیه گزارش ثبت کنید و بروی این فیلد کلید Enter را بزنید.
با اینکار گزارش ارتقاء گروه تهیه شده و گروه استحقاقی محاسبه شده برای پرسنل در تاریخ مورد نظر در ستون "گروه تاریخ جاری"، آخرین گروه منتصب شده به پرسنل در ستون "گروه آخرین حکم" و اختلاف این دو ستون در ستون "تغییرات" نمایش داده خواهد شد. 
نکته : ستون "تاریخ ارتقاء گروه" نشان دهنده تاریخی است که در آن گروه استحقاقی پرسنل افزوده می شود و به بعبارت دیگر در این تاریخ می بایست برای پرسنل حکم ارتقاء گروه صادر شود. 
نکته 2: برای اطلاع از نحوه تعریف جدول ارتقاء گروه به پرسش و پاسخ شماره 1545 مراجعه کنید.
موارد 1 تا 5 از 112 مورد
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >|