تولید

معمولا در فرآیند تولید از ترکیب چند کالا، یک محصول جدید(یا محصول میانی) ایجاد می شود ولی در برخی فرآیندهای تولید معکوس حالت گفته شده رخ می دهد و یک کالای مشخص به چند جزء کالا(محصول جدید) تبدیل می شود. این فرآیند در سیستم تولید پیوست با امکان "رسیدمحصول تفکیکی" پوشش داده می شود. مثلا یک واحد کالای A در فرآیند تولید به دو واحد کالای B  و یک واحد کالای C  تبدیل می شود به گونه اییکه میتوان نوشت: A=2*B+C کالای A کالای اولیه موجود است و طی فرآیند تولید به ازای هر واحد کالای A  دو واحد کالای B و یک واحد کالای C  تولید می شود. کاربر با تعریف فرمول ساخت محصولات تفکیکی اقدام به صدور سند "رسیدمحصول تفکیکی" نموده و سیستم با تولید خودکار رسید/حواله انبار و اسناد مالی مرتبط فرآیند را تولید می نماید.
مراحل استفاده از این امکان به شرح زیر است:
1- تعریف فرمول ساخت تفکیکی کالا (تعیین فرمول ساخت، انبارهای مقصد، درصد جذب قیمت و ...)
2-صدور رسید محصول تفکیکی با انتخاب انبار مبدا(کالای اولیه A) و نیز فرمول ساخت مورد نظر
3-ثبت رسید محصول تفکیکی و صدور خوکار اسناد انبار(حواله کالای اولیه از انبار تعیین شده در رسید محصول و رسید کالاهای تولید شده در انبارهای مقصد تعریف شده در فرمول ساخت) و سند مالی مرتبط.
نکته 1: نحوه قیمت گذاری جزء کالای تولید شده در دو حالت تسهیم بر اساس تعداد و تسهیم بر اساس درصد جذب انجام می شود و براین اساس سند مالی تنظیم می شود.
نکته 2: فرمول ساخت واحد دارای تاریخ موثر است و می تواند به تفکیک روز متغیر باشد و نیز کاربر می تواند هنگام تنظیم رسید محصول فرمول ساخت جدیدی را به سیستم معرفی کند.
در صورتی که نیاز است کاربر در فرم رسید محصول ترکیبی در سیستم تولید پیوست قادر به مشاهده قیمت واحد نباشد و از آن بی اطلاع بماند کافیست مراحل زیر را برای تنظیم این دسترسی دنبال کنید.
1-از پانل امکانات وارد منوی مدیریت کاربران شوید و بر روی زیر منوی" مدیریت گروههای کاری" کلیک کنید.
2- نام گروه کاری مورد نظر خود را از داخل لیست انتخاب کنید و بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید.
3- از داخل لیست فرم های زیر سیستم مربوط به تولید  "رسید محصول ترکیبی" را انتخاب کنید.
4- در فیلد تنظیمات مرتبط با فرم تیک مربوط گزینه " عدم مشاهده قیمت " را فعال کنید.
با فعال کردن این تنظیم امکان مشاهده قیمت در فرم رسید محصول ترکیبی از کاربر سلب خواهد شد. لازم به ذکر است ستون قیمت حذف نخواهد شد بلکه به جای قیمت در این ستون خط تیره مشاهده خواهد شد. 
جهت انجام عملیات تولید محصول، نیاز است تا مواد تشکیل دهنده محصول نهایی و مقدار مورد نیاز آنها به سیستم معرفی شود. برای این منظور باید به ازای هر محصول نهایی ، حداقل یک برنامه تولید ایجاد نمود. جهت تعریف برنامه تولید مراحل زیر را دنبال نمایید:
1- ازمنوی تولید، فرم "برنامه تولید محصول" را باز کنید
2- برروی دگمه جدید کلیک کنید
3- اطلاعات مربوط به برنامه تولید مورد نظر را تکمیل نمایید. این اطلاعات شامل موارد زیر می باشد: نام برنامه تولید، نوع برنامه (ترکیبی یا تفکیکی)، محصول مورد نظر، اولویت، فعال یا غیر فعال بودن برنامه، تاریخ، توضیحات
4- پس از تکمیل اطلاعات، ردیف مورد نظر را تایید نمایید
5- ردیف تعریف شده را انتخاب و برروی اطلاعات مرتبط کلیک نمایید، با این کار فرم مربوط به تعریف اجزاء تشکیل دهنده محصول نمایش داده می شود
6- در این فرم یک به یک جزء محصول مورد نظر را تعریف می نماییم، در این فرم نیاز است که نام محصول و مقدار مورد نیاز برای پروسه تولید مشخص گردد.
نکته 1: درصورتیکه نوع برنامه "ترکیبی" انتخاب شود، این برنامه تولید فقط در فرم رسید محصول ترکیبی قابل استفاده خواهد بود.
نکته 2: درصورتیکه نوع برنامه "تفکیکی" انتخاب شود، این برنامه تولید فقط در فرم رسید محصول تفکیکی قابل استفاده خواهد بود.
نکته 3: در برنامه تولید ترکیبی،ترکیب اجزاء تعریف شده در برنامه، محصول نهایی را تولید می کنند.
نکته 4: در برنامه تولید تفکیکی، محصول انتخاب شده تجزیه شده و به اجزاء موجود در برنامه تولید تبدیل می گردد.
 
تبدیل کالا به فرآیند تغییر یک کالا به کالای دیگر در پروسه ای مشخص اطلاق می گردد که عموما برون سپاری می شود. یعنی در چرخه تبدیل کالا به کالای دیگر عواملی خارج از مجموعه تولید نقش دارند و  خط تولید در تغییر کالا اثری ندارد. عموما این اقدام بر روی کالاهای نیمه ساخته و یا مواد اولیه ای انجام می شود که تغییر بر روی آن در چرخه یک خط تولید پیش بینی نشده و یا اصولا در حوزه عملیات و توانمندی آن مجموعه نیست و به مجموعه ای دیگر سپرده می شود.  در فرآیند تبدیل، یک کالا با مقدار مشخص و بر اساس قیمت کاردکس از انبار خارج می گردد و کالایی دیگر با مقدار مشخص وارد انبار می گردد. در این فرآیند مقدار، قیمت واحد و قیمت کل کالا تغییر می نماید.مابه التفاوت قیمت ورود کالا با خروج کالا به حسابی که به همین منظور در حسابداری تعریف شده و یک حساب به نام  منظور می شود. لازم است در ابتدا سرفصل مربوطه را تعریف نموده و سپس از طریق سرفصلهای ویژه کد وِیژه سود و زیان عملیات تبدیل را به حساب تعریف شده ارتباط دهید.  حال با استفاده از منوی تولید و زیر منوی سند تبدیل کالا، فرآیند تبدیل را انجام دهید. 
حساب متناظر این عملیات که عموما پیمانکار انجام دهنده این تبدیل است را انتخاب نمایید. با استفاده از دکمه ثبت آرتیکل تبدیل یا کلید میانبر ALT+N  کالای وارده و کالای صادره را انتخاب نموده، مقدار و قیمت واحد کالای وارده را ثبت نموده و مقدار کالای صادره را هم درج نمایید. برگه را تایید و ثبت نمایید. حال سیستم بصورت خودکار نسبت به صدور رسید برای انبار مقصد، حواله برای انبار مبدا و سند حسابداری اقدام می کند. در این فرآیند سرفصل انبار مقصد، حساب مرتبط با سود و زیان عملیات تبدیل بدهکار و انبار مبدا بستانکار می شود.   
 
در منوی تولید "گزارش وضعیت مصرف مواد" آنالیز میزان مصرف مواد را وفق برنامه تولید تعریف شده به دست می هد. در این فرم با تعیین تاریخ، محصول مورد نظر برای تولید، برنامه خاص تولید(هر محصول می تواند N برنامه تولید داشته باشد) و تعداد محصول(حسب واحد شمارش محصول)  سیستم گزارش مصرف مواد را در بالاترین سطح نمایش می دهد. با کلیک کردن روی هر سطر می توان اطلاعات مرتبط با لایه های پایین تر برنامه تولید را مشاهده کرد. در این گزارش موجودی هر ماده اولیه/کالای نیمه ساخت در انبارهای مرتبط نمایش داده شده و حسب میزان تولید، مقدار کسری یا اضافی مواد نیز گزارش می شود.
نکته 1: با کلیک روی هر سطر سیستم لایه های پایین تر را تا آخرین سطح نمایش می دهد و با کلیک مجدد یک سطح به عقب برمی گردد.
نکته 2: برنامه تولید همان درختواره BOM تولید محصول است.
 
موارد 1 تا 5 از 9 مورد
 |<  < 1 - 2  >  >|